Ђинђић је заслужио да буде убијен! Reg10

Join the forum, it's quick and easy

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Reg10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ђинђић је заслужио да буде убијен!

5 posters

Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by Нашиста Sat Aug 01, 2009 10:06 pm

Ђинђић је заслужио да буде убијен! 20565583Обрадовао сам се кад сам чуо да је Ђинђић мртав јер је он велики издајник српског народа и велики криминалац, највећи у Србији, заслужио је такву судбину

На челу најјачег криминалног удружења у Србији налазио се лично Зоран Ђинђић

До сукоба у врху мафије дошло је кад се Легија осетио превареним од онога кога је довео на власт

Кад ми се Легија први пут јавио телефоном, крвнички сам му псовао мајку и претио затвором

Ђинђић је хтео да Станишића пошаље у Хаг, а Френкија и Легију да убије

Ђинђић је од Црвених беретки тражио да ме ликвидирају, али они су се нећкали

Виђао сам се са Легијом и Спасојевићем, али много чешће с њиховим шефом Ђинђићем

Нисам знао да ће Ђинђић бити убијен, иако сам знао да ће бити крви до колена

Легија ми је нудио заштиту од Хашког трибунала, сигурно скровиште и помоћ

Карла дел Понте је признала да јој је Ђинђић рекао да се боји, да је угрожен

Мафија је Ђинђића довела на власт, мафија га је и сменила. Наравно, ликвидацијом...

Жао ми је Ђинђићеве породице, његове деце, као и детета Душана Спасојевића

Војислав Шешељ, председник Српске радикалне странке, у својству окривљеног у поступку који се пред београдским Специјалним судом водио за убиство Зорана Ђинђића. Саслушан је 2. и 5. августа 2003. године.
Шешељ је исказ дао истражном судији Вучку Мирчићу, у присуству тужиоца Милана Радовановића и адвоката одбране Маје Гојковић и Славка Јерковића.
Редакција Правде објавиће готово комплетан транскрипт саслушања Војислава Шешеља.

Два кривична дела

Судија: Дакле, овако. Тужилац је поднео захтев за спровођење истраге 8. маја 2003. године против 45 лица. (...) Оно што је везано за вас, за шта вас тужилац терети, јесте кривично дело удруживање ради непријатељске делатности из члана 136, став 2, у вези става 1 Кривичног закона СРЈ, у стицају са кривичним делом убиства представника највиших државних органа из члана 122, у вези члана 23 КЗ СРЈ. Да вас подсетим, за ово прво кривично дело, удруживање ради непријатељске делатности, сумњичи вас да сте постали припадник тог удружења, не значи да сте организатор, него припадник. Ја ћу вам прочитати шта у погледу тих радњи тужилац наводи, а, што се тиче овог другог дела, убиство представника највиших државних органа, терети вас за подстрекивање у извршењу тог кривичног дела. Је ли вам то јасно?
Шешељ: Да.
Судија: Мало је обиман, ако може тако да се каже, овај први део захтева за спровођење истраге, али је он повезан са овим делом за које се ви окривљујете, па онда сам у обавези да вам то предочим, а не само директно ове радње.
Овако, тужилац подноси захтев против Луковић Милорада, Јовановић Звездана... Каже овако, да су они током 2002. године у Београду, и то осумњичени Луковић Милорад, заједно са покојним Душаном Спасојевићем, створили постојеће злочиначко удружење. (...)

Злочиначко удружење

Значи, постојеће злочиначко удружење, које је створио Спасојевић, а које је имало за циљ извршење кривичних дела предвиђених републичким законом, створило је заверу. Њих двојица су створили заверу као организовану криминалну групу ради извршења непријатељске делатности и кривичних дела (...) а ради стицања финансијске и друге материјалне добити и моћи, при чему су чланови ове криминалне групе имали унапред одређене улоге уз поштовање интерне дисциплине чланова ауторитетом осумњиченог Луковића и покојног Спасојевића, који су се ослањали на утицај који су имали на одређене политичке структуре правосуђа и медија, ЈСО (Јединице за специјалне операције) и одређене војне структуре. Планирали су делатност организације применом насиља на дужи период, до освајања власти, а све у намери да се активно насиље, пре свега лишавањем живота председника Владе Србије, као и других лица - функционера савезних и републичких органа, као и другим актима насиља и експлозијама угрозе уставно уређење и безбедност СРЈ и тиме створи осећање несигурности код грађана. То би омогућило да ова организација, уз помоћ ЈСО, такозваних патриотских снага, антихашких снага и других политичких фактора блиских организацији, освоји власт. Ради тога су осумњичени Луковић и Спасојевић почели да врбују чланове организоване криминалне групе објашњавајући им циљеве. (...)
У вези овога, у даљем тексту се наводе радње које се односе на припрему и на сам атентат на Ђинђића. То се не односи на вас, али овај први део сам у обавези да вам предочим да бисте схватили везу са овим за шта се ви окривљујете.

Убијте га, за мене

У овом делу тужилац сумњичи вас, Томић Ацу, Булатовић Радета, Микелић Борислава и Вујчић Драгана да сте, у другој половини 2002. године, у Земуну, постали припадници завере коју су организовали покојни Спасојевић и Милорад Луковић, а која је описана под овом тачком коју сам вам малопре прочитао, и то тако „што су непосредно и у више наврата остваривали контакте са организаторима ове завере, међусобно размењујући актуелне политичке информације и ставове, а на којима је Луковић код осумњиченог Томића инсистирао да се регулише питање статуса ЈСО, положај и понашање такозваних хашких оптуженика за случај њиховог хапшења, инсистирајући на одговору код осумњиченог Томића какво би понашање било специјалних јединица војске „Кобра", у случају ако би био ухапшен и испоручен Хагу. Да би осумњичени Томић, у знак захвалности, од покојног Спасојевића добио на поклон мобилни телефон „нокиа" са камером.
Е, сад су радње у односу на вас: „Док је осумњичени Шешељ више пута у својој кући и у кући покојног Спасојевића, који су новчано помагали финансирање Српске радикалне странке, а када су му давали инструкције како у јавним иступима да објашњава статус њихове организације и тумачи догађај од 21. фебруара 2003. године, код хале Лимес, а заузврат им је обећао пуну подршку у скидању издајничке власти, па је у неколико наврата тражио од њих да убију издајника Ђинђића, што је поновио и пред одлазак у Хаг, када им је рекао: „Убијте Ђинђића за мене", чиме је са умишљајем подстрекавао осумњиченог Луковића на извршење кривичног дела убиства представника највиших државних органа, а чиме би се угрозила безбедност и уставни поредак СРЈ."
Ето, то је то што се односи на вас.
Шешељ: То је све?
Судија: То је све. Хоћете ли да се изјашњавате?

Лажи и измишљотине

Шешељ: Да, ја бих се прво изјаснио, онда сам спреман да одговорим на сва питања, и јавног тужиоца и одбране.
Кривична пријава и на њој заснован захтев за спровођење истраге, бар у оном делу који се тиче мене, потпуно су засновани на лажима и измишљотинама. Никада нисам постао члан никакве злочиначке организације, никаквог злочиначког удружења и никада нисам ни са ким планирао извршење било каквих кривичних дела која су најтеже врсте. То је, дакле, све чиста измишљотина и за то апсолутно ни јавни тужилац нема никаквих доказа, нити је могла да има полиција.
Зашто је дошло до те измишљотине? Зато што је требало после убиства Зорана Ђинђића додатно политизовати цели случај да би се кривица и одговорност за убиство пребацили на политичке противнике досманлијског режима, уместо...
Судија: Изволите.
Шешељ: Циљ је, дакле, да се сакрије права позадина убиства. Постојало је веома моћно злочиначко удружење криминалног карактера и на челу тог удружења стајао је Зоран Ђинђић, био је један од главних шефова. У том злочиначком удружењу дошло је до унутрашњег сукоба. Тај сукоб је кулминирао у лето прошле године, зато што су се поједини чланови осећали изданим од свог главног шефа Ђинђића, превареним, насамареним и лично угроженим због претње изручењем Хашком трибуналу, односно претње ликвидацијом, претње хапшењем и суђењем за кривична дела, од трговине дрогом па тако даље.
Ја никада нисам улазио у удружење такве врсте, а што се тиче имена људи са кривичне пријаве, познајем свега четири или пет. Сада ћу вам рећи кога сам познавао.
Нашиста
Нашиста
Администратор

Број порука : 849
Join date : 07.07.2009
Локација : Наша Србија

http://www.nasi.org.rs

Назад на врх Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Re: Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by Srbin Sun Aug 02, 2009 1:00 am

Није да оправдавам било какво убиство,односно смрт било кога ... али ако неко свесно ради на издаји сопственог народа,тако нешто и заслужује.
Srbin
Srbin

Број порука : 23
Join date : 27.07.2009

Назад на врх Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Re: Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by Autobus Sun Aug 02, 2009 12:01 pm

Од овог човека никада ништа паметно нисам чуо па бога ми ни овог пута. Можда бих волео чути зашто је себе предао хагу ( самим поступком признао суд и отишао да му суде ). Мислим да би прави мотиви његовог одласка били изузетно занимљиви. На сву срећу овакви људи су престали да имају подршку народа. Најмање што нам треба је неки лудак који ће пишати по гробовима. Таква изјава је бесмислена... Ђинђић је мртав, свиђало се то нама или не, потпуно је више небитно. Битно је можда то да би могли да се манемо људи попут Шешеља.
Autobus
Autobus

Број порука : 123
Join date : 09.07.2009

Назад на врх Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Re: Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by srednji63 Sun Aug 02, 2009 2:44 pm

Шешељ по обичају лупа ко отворен прозор. Ја остајем при томе да је он толико паметан, да је полудео.
srednji63
srednji63

Број порука : 317
Join date : 08.07.2009
Локација : неђе у средини...

Назад на врх Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Re: Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by Нашиста Sun Aug 02, 2009 9:00 pm

srednji63 ::Шешељ по обичају лупа ко отворен прозор. Ја остајем при томе да је он толико паметан, да је полудео.

Па добро, али опет је нормалнији од осталих нарикача из странке...
Што се тиче ове изјаве, веома је глупа јер директно утиче на падање рејтинга стране... Мада ни ја нисам нешто туговао када су убили ђиђу... хармоника
Нашиста
Нашиста
Администратор

Број порука : 849
Join date : 07.07.2009
Локација : Наша Србија

http://www.nasi.org.rs

Назад на врх Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Re: Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by srednji63 Sun Aug 02, 2009 11:20 pm

Иди бегај ја се тога и не сећам. Razz
Шешељ је поред ових младих (Мартиновић итд.) једини паметан у странци.
srednji63
srednji63

Број порука : 317
Join date : 08.07.2009
Локација : неђе у средини...

Назад на врх Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Re: Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by Нашиста Mon Aug 03, 2009 12:59 am

Ја морам да похвалим Марину Рагуш, заправо ме чуди шта ради она у радикалима... scratch
Нашиста
Нашиста
Администратор

Број порука : 849
Join date : 07.07.2009
Локација : Наша Србија

http://www.nasi.org.rs

Назад на врх Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Re: Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by Stracciatella Fri Jan 29, 2010 3:07 am

А Зоран Красић?
По мени је био најбољи у СРС...сад је и он излудео.... хармоника
Stracciatella
Stracciatella

Број порука : 68
Join date : 25.09.2009
Age : 34
Локација : Краљевина Србија

Назад на врх Go down

Ђинђић је заслужио да буде убијен! Empty Re: Ђинђић је заслужио да буде убијен!

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму