Договор о сарадњи Јединствене Русије и Српске напредне странке Reg10

Join the forum, it's quick and easy

Договор о сарадњи Јединствене Русије и Српске напредне странке Reg10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Договор о сарадњи Јединствене Русије и Српске напредне странке

Go down

Договор о сарадњи Јединствене Русије и Српске напредне странке Empty Договор о сарадњи Јединствене Русије и Српске напредне странке

Порука by Нашиста Tue Sep 22, 2009 6:53 am

Интервју, Томислав Николић, председник Српске напредне странке
Руси знају да ће СНС сигурно доћи на власт!

Лидер Српске напредне странке Томислав Николић каже за Пресс да је његова посета Руској Федерацији била веома успешна и да је резултирала договором да се средином октобра потпише споразум о сарадњи СНС-а и Јединствене Русије Владимира Путина. Николић напомиње да није ишао у Русију да оговара актуелну власт, већ да представи своју странку.

Договор о сарадњи Јединствене Русије и Српске напредне странке Image
ЗАВРШИО ПОСАО У МОСКВИ... Томислав Николић

- Посету нисам громогласно најављивао у јавности, јер је прво требало да руским саговорницима објасним шта је све СНС урадио за годину дана. Уверио сам их да смо заиста направили промену у односу на пре годину и по дана, када сам, као председнички кандидат, последњи пут био тамо. До сада су о нама из СНС-а знали само оно што су им појединци из власти и опозиције говорили. Рекао сам им да је за нас Русија, пре свега због принципијелног противљења независности Косова, најважнији партнер, али да Србија не може без Европске уније, јер је то наш највећи економски партнер. Такође, изнео сам став да смо против уласка у НАТО. Та три става су била довољна да отворим сва врата у Москви.

Конкретно, с ким сте се све видели у Москви?

- Са председником руске Думе Гризловим, који је био лидер Јединствене Русије за време Путиновог председничког мандата, са председником Савета Федерације Мироновим, замеником шефа дипломатије Титовим, шефом спољнополитичког комитета Косачовим и специјалним председничким изаслаником Полтавченком. Након размене мишљења и представљања СНС-а, предложили су нам да потпишемо споразум о сарадњи СНС-а и Јединствене Русије. Такође, предложено је и да се оснује парламентарна делегација која би присуствовала заседањима руске скупштине.

Када ћете потписати тај споразум?

- Највероватније за време посете председника Медведева Београду, а можда и на дан обележавања годишњице СНС-а, на конвенцији 17. октобра у Сава центру.

Је ли известан долазак Медведева у Београд 20. октобра?

- Председник Медведев ће ускоро доћи у Београд.

Хоћете ли се срести са њим?

- То је ствар његове одлуке са ким ће се срести, а ја сам врло расположен за тај сусрет.

Шта Руси мисле о нашој власти?

- Нисам ишао тамо да оговарам било кога, већ да представим СНС. Борис Тадић је свестан да без подршке Русије не може, а то знају и у Русији. Такође, у Русији знају да постоје појединци из Владе Србије који не могу очима да их виде... Е, сад шта ће Борис Тадић са том подељеношћу у Влади то већ није моја ствар.

Мисле ли Руси да ће СНС бити на власти?

- Мислим да је свима јасно да ће СНС судећи по подршци коју има годину дана након оснивања бити следећа власт у Србији.

Да ли Вам је то неко рекао у Москви?

- То се види! То вам је довољно.

Потписивањем споразума са Јединственом Русијом заузећете позицију ДСС-а.

- Није нам циљ да на било који начин урушавамо позицију ДСС-а. Питао сам саговорнике у Русији да ли је проблем што ДСС има већ такав споразум, на шта су нам одговорили да они имају пуно таквих споразума и да ће их сигурно и у будућности још потписивати.

Да ли вас тај споразум обавезује на савез са Коштуницом?

- Не. Мада ми са Коштуницом већ имамо сарадњу и заједнички језик у бар пет тачака.

Плашите ли се да ћете окретањем Русији наљутити Запад?

- Не. Није овде у питању никакво заокретање, већ постепено утврђивање четири стуба наше политике. После Брисела и Москве следе посете Вашингтону и Пекингу.

Забринути за руске фирме

Разговарали сте са руским званичницима и о привредној сарадњи?

- Разговарао сам о руским фирмама које улажу у Србију. Проблем са „Икарбусом" дошао је до суда, а и у „Првој петолетки" постоје проблеми... Није сјајно ни у „Лукоилу", који је купио „Беопетрол". Руси су забринути, а сагласили смо се да сви ти економски проблеми морају да се реше и да је то у најбољем интересу обе стране.

Хоћемо у ЕПП

Да ли ће СНС да се кандидује за чланство у некој од великих европских породица партија?

- Судећи по програму и опредељењу СНС-а, мислим да смо најближи европским народњацима (ЕПП) и у том правцу ћемо деловати, мада су тамо и неки који нам се апсолутно не допадају.

Мислите на Г17 Плус?

- Да, мислим.
Нашиста
Нашиста
Администратор

Број порука : 849
Join date : 07.07.2009
Локација : Наша Србија

http://www.nasi.org.rs

Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму